KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15407342
nr 1540 7342
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Pastell, Barn. Signerad, 50x30 cm, yttermått inklusive ram: 69x52 cm
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 15 maj 2023
kl 19:19:03
All världens barn (Lisa Larson)